Premiera: Czwartek - 21:05
OnkoCafe – o raku przy kawie

Innowacyjna audycja, jakiej jeszcze nie było „OnkoCafe – o raku przy kawie”, która pokaże onkologię z innej strony.

Audycja z transmisją video – na żywo – ze studia. Czwartek 21:05


Dzięki doświadczeniu prowadzących, chcemy pokazać onkologię w „Onkocafe – o raku przy kawie” z innej strony. Medycyna bardzo się zmieniła i wciąż ewoluuje. Zmierzymy się z tematami, takimi jak: profilaktyka, leczenie onkologiczne, wsparcie specjalistyczne, dostęp do diagnostyki i leczenia, wybór placówki medycznej i lekarza. Będziemy szerzyć wiedzę z zakresu leczenia, nowości i dostępnych badań onkologicznych w Polsce i na świecie.

Wraz z zaproszonymi gośćmi, zarówno specjalistami, jak i pacjentami, będziemy odpowiadać na ważne pytania, udzielać konkretnych porad, dzielić się siłą, wiedzą i motywacją. Pokażemy, że rak nie tylko zabiera, ale może też coś dać. W audycji nie zabraknie jednak dystansu i poczucia humoru. Projekt kierowany jest do osób, które same doświadczyły choroby, do ich rodzin, bliskich, przyjaciół, a także personelu medycznego i wolontariuszy.

Będziemy również promować zdrowe nawyki żywieniowe i aktywny styl życia, ciekawe inicjatywy i działania z obszaru zdrowia. Celem audycji jest wyjście naprzeciw potrzebom pacjentów zmagających się z chorobą, ale nie tylko. Chcemy dotrzeć do osób zdrowych, również młodych, bo przeciwdziałanie chorobom nowotworowym zaczyna się od świadomości dbania o siebie, zarówno w wymiarze fizycznym, jak i psychicznym, bez względu na płeć, wiek i status materialny.

Audycję prowadzą: Adrianna Sobol – psycholog oraz Anna Kupiecka – prezes Fundacji Onkocafe.

Komentarze