Premiera: Czwartek - 20:05
Subiektywny Przewodnik Muzyczny

Muzyka, która jest w stanie zainteresować, a nawet zaintrygować!

Audycja z transmisją na żywo – ze studia.


Subiektywny przewodnik muzyczny to audycja, w której usłyszysz muzykę, po którą – być może – nigdy byś nie sięgnął: jazz, soul, pop, klasyka, funky, rock i folk – spodziewać się możesz wszystkiego! Liczę przy tym, że tą moją osobistą kompilacją brzmień i dźwięków, będę potrafił Cię zainteresować lub przynajmniej zaintrygować… i kto wie – może nawet spowoduję, że ją po prostu polubisz.

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że piosenka lub jakiś utwór muzyczny, który – wydawało by się – zupełnie odstaje od kanonu Twojej płytoteki, nagle zaczyna Ci się podobać..?

… a może musiałeś kiedyś odpowiedzieć na pytanie: “jakiej lubisz słuchać muzyki…? Jaki styl, gatunek, rodzaj muzyki wprowadza Cię w dobry nastrój.., przy jakiej się dobrze bawisz.., a przy jakiej odpoczywasz?..”

Często, uciekając od precyzyjnej odpowiedzi, sięgamy po – równie uniwersalną, co mogącą zirytować pytającego – odpowiedź-wytrych: “Lubię każdą muzykę – byleby była dobra!

I choć odpowiedź taka, zwykle postrzegana jest jako wymijająca, w gruncie rzeczy nie ma w niej nic złego! W dzisiejszym świecie, w którym dostęp do muzyki – każdej muzyki – jest łatwy i prosty jak nigdy dotąd.., gdzie atakujące nasze zmysły dźwięki rozbrzmiewają niemal wszędzie, subiektywizm jej odbioru staje się podstawowym kryterium oceny. W końcu przecież, każdemu z nas gra w duszy zupełnie coś innego! Odbiór i percepcja muzyki jest czysto subiektywną wartością, którą każdy z nas wykształca w sobie wraz z przeżytymi – nie tylko muzycznymi – doświadczeniami.

Czy zatem w ogóle istnieje coś takiego jak obiektywnie “dobra muzyka”..?! Z pewnością, z muzykologicznego punktu widzenia – tak. Jednakże nas, tego typu dydaktyczno-teoretyczne rozważania, zupełnie nie będą interesować…

Komentarze