POLSKALIVE!
Cze 16, 2017
Znikną opłaty za roaming na terenie UE. Koniec z wysokimi rachunkami

Opłaty za roaming na terenie Unii Europejskiej znikną od 15 czerwca 2017 roku. Kraje członkowskie i Parlament Europejski wypracowali ostateczny kształt porozumienia. Ustalono maksymalne stawki hurtowe, po których operatorzy będą rozliczać się ze sobą.

Nad porozumieniem pracowano dwa lata. – Ono jest kluczowe, jeśli od czerwca tego roku mamy mieć roaming tak jak w domu, gdy wyjeżdżamy za granicę i z punktu widzenia wszystkich operatorów jest istotne, jakie będą stawki maksymalne – skomentował w rozmowie z Polskim Radiem europoseł Michał Boni. W Parlamencie zajmował się sprawą roamingu.

Od 15 czerwca maksymalna stawka hurtowa opłaty za rozmowę telefoniczną w roamingu spadnie z 0,05 euro za minutę do 0,032 euro. Stawki za SMS zostaną obniżone z 0,02 euro do 0,01 euro.

Ustalenie cen za przesył danych stanowił największy problem. Ostatecznie pułap hurtowych opłat będzie stopniowo obniżany. Od połowy czerwca opłata za 1 GB spadnie do poziomu 7,7 euro (obecnie ok. 50 euro). Następnie od 1 stycznia 2018 r. maksymalna opłata ma wynosić 6 euro i ma spadać co roku o 0,5 euro. Dzięki temu ostatecznie na początku 2022 r. wyniesie ona 2,5 euro za GB. Rozporządzenie w sprawie obniżania opłat roamingowych zatwierdzić muszą rządy państwa i Parlament Europejski.

Użytkowanie roamingu

UE opublikowała zasady, które zapobiec mają nadużyciom po zniesieniu opłat za roaming. Jednym z ważniejszych przepisów jest m. in. ten, który reguluje, że bez żadnych opłat będzie można używać telefonu z kraju stałego zamieszczania, lub takiego, z którym „ma stałe więzi”. Chodzi tu np. o sytuacje, gdy dojeżdża do pracy za granicą, albo mieszka, czy studiuje w innym kraju, ale często powraca do ojczyzny.

W momencie, gdy posiadacz karty SIM korzysta z niej głównie za granicą, a w kraju pochodzenia jest ona nieaktywna lub używana sporadycznie, to operator będzie musiał powiadomić go o tym, że może zostać naliczona dodatkowa opłata. Jeśli to nie pomoże, to będzie mógł ją nałożyć, ale nie większą niż wspomniane wyżej stawki hurtowe.

fakt.pl/W.J.

Foto: flickr.com/Nicholas Rufa

Cze 14, 2017
Marek Posobkiewicz – „śpiewający inspektor”?

3 sierpnia minister zdrowia Marian Zembala wręczył nominację na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego Markowi Posobkiewiczowi, który przez ostatnie trzy lata był pełniącym obowiązki szefa GIS.

http://gis.gov.pl

Główny Inspektor Sanitarny dał również poznać się z muzycznej strony! Pod pseudonimem Rocker Gisu prezentuje swój najnowszy utwór „Suplementy”!

Dodatkowo w środę wyemitujemy wywiad z Markiem Posobkiewiczem, którego udzielił w lutym w naszym studiu!

Czas na rozmowę – środa 20:05

PS. Radzimy stosować się do poniżej przedstawionych porad!

Cze 16, 2017
Gość specjalny Transatlantyk Festival! Edward Norton przyjeżdża do Polski

Tegoroczną imprezę Transatlantyk Festival uświetni sam Edward Norton. Oficjalnie potwierdzili to organizatorzy imprezy na swoim fanpage’u.

Aktor znany z takich produkcji jak „Podziemny krąg” czy „Więzień nienawiści” nasz kraj odwiedzi po raz pierwszy. Norton będzie gościem specjalnym łódzkiej imprezy filmowej Transatlantyk, która odbędzie się w dniach 14-21 lipca.

Organizatorzy wydarzenia zapowiadają, ze w związku z przyjazdem aktora będą przewidziane specjalne projekcje filmów z jego udziałem i spotkanie z fanami, Weźmie on także udział  w oficjalnej gali zamknięcia festiwalu. Na więcej informacji trzeba będzie trochę poczekać.

Wybitny talent

Edward Norton jest uważany za jednego z najwybitniejszych aktorów swojego pokolenia. Mimo iż karierę zaczął stosunkowo późno, bo w wieku 25 lat, to już jako debiutant w drugoplanową rolą w filmie „Lęk pierwotny” zyskał sobie wielkie uznanie krytyków, zwieńczone nominacją do Oscara. W jego dorobku można wymienić takie superprodukcje jak np.” Iluzjonista”, „Kochankowie z Księżyca”, „Ukryte piękno”, „Królestwo niebieskie”.

Mimo imponującej kariery w Hollywood aktor schodzi ze szklanego ekranu i często gra na deskach teatralnych. Słynie z tego, że bardzo skrupulatnie przygotowuje się do roli, dlatego też nie wybiera wszystkich podsuwanych przez producentów propozycji.  Na swoim koncie ma 3 nominacje do Oscara, 2 do Złotych Globów – w tym jedną wygraną za „Lęk pierwotny” i dziesiątki wyróżnień przez branżę.

noizz.pl/W.J.

Foto: flickr.com/Giffoni_ Experience

Cze 14, 2017
Katy Perry ocenia eks-kochanków. Nr 1 na liście? Najwiekszy Playboy Hollywood

Trwa promocja nowej płyty Katy Perry „Witness”. Jest ona dość niecodzienna. Przez 72 godziny, od niedzielnego poranka, trwa livestream , w czasie którego piosenkarka przeprowadza wywiady, rozmawia z fanami, a nawet… śpi. W rozmowie z prowadzącym „The Late Late Show”, Jamesem Cordenem, padło pytanie o byłych kochanków artystki.

Gra polegała na odpowiedzi na lub zjedzeniu czegoś dziwnego. Mimo początkowej niechęci, Katy w końcu uchyliła rąbek tajemnicy i określiła ranking trzech najlepszych kochanków jej życia:

  1. John Mayer
  2. Orlando Bloom
  3. Diplo

Katy podczas zabawy dodała: – Każdy z nich jest wspaniałym kochankiem i przespałabym się ze wszystkimi zaraz po tym, jak wydostanę się z tego miejsca.

Pierwsze miejsce w Mayera w rankingu nie dziwi, biorąc pod uwagę ilość znanych dziewczyn z którymi się spotykał: Jennifer Love Hewitt, Jessica Simpson, Jennifer Aniston, Taylor Swift, a podobno nawet sama…Kim Kardashian. To zdaje się potwierdzać ostateczne „umiejętności” muzyka.

Przed całą akcją, Katy wzięła udział w wywiadzie z terapeutą.

plotek.pl/W.J.

Foto: flickr.com/Miyem Supriyati

Cze 12, 2017
Robert Janowski odchodzi z „Jaka do melodia?” Jaki jest powód rezygnacji?

Robert Janowski od 20 lat był prowadzącym kultowy już program muzyczny „Jaka to melodia?” Po tym czasie aktor rozstaje się z telewizyjnym show. Dlaczego?

„Jaka to melodia?” to program inspirowany amerykańskim „Name That Tune”. To dzięki niemu Robert Janowski, piosenkarz i gwiazda Teatru Buffo, zapewnił sobie status jednego z najbardziej lubianych prezenterów telewizyjnych.

Jak się okazuje, historia programu dobiega końca. Niedługo przed 20. jubileuszem teleturnieju TVP odkupiła licencję od twórców oryginalnej wersji formatu. Produkcja programu ma mieć inną wizję na show. Zmiany dotyczyć mają też prowadzącego. „Robert Janowski został zaproszony do rozmowy w telewizji. Usłyszał, że program będzie kontynuowany w zmienionej formie. Podobno pojawił się pomysł, żeby do repertuaru wprowadzić piosenki patriotyczne” – podaje magazyn „Flesz”.

Robert Janowski miał odrzucić nowe warunki proponowane przez TVP. Stacja zaproponowała mu stałe zatrudnienie, a nie (jak dotychczas) jedynie kontrakt z firmą produkującą program „Jaka to melodia?”.

„Jest przekonany, że fani nie zaakceptowaliby programu w nowej formule. Po długim namyśle doszedł do wniosku, że musi odejść. To była niełatwa decyzja” – czytamy na łamach gazety.

Robert Janowski jeszcze nie skomentował sprawy oficjalnie. Nie zrobiła tego też żadna osoba związana z produkcją programu „Jaka to melodia?”.

plejada.pl/W.J.

Foto: pl.wikipedia.org/ own work/ Pawełe Zienowicz

 

Cze 07, 2017
Joanna Krupa rozwodzi się z mężem. „Takie jest życie”

Kolorowa prasa podaje, że modelka Joanna Krupa rozwodzi się ze swoim mężem Romainem Zago. Zapowiedziała w „Vivie!” szczery wywiad, w którym opowie o jego szczegółach. „Jest mi przykro, że to się stało, ale takie jest życie” – przyznaje Krupa.

Para często pojawiała się na amerykańskich ściankach, a paparazzi nie odstępowali ich na krok. Pod koniec kwietnia pojawiły się doniesienia o rzekomym kryzysie małżeńskim. Para nie komentowała zamieszania.

W końcu Krupa zdecydowała się rozwiać plotki i ujawnić prawdę. Potwierdziła, że jej związek z Romainem należy do przeszłości. „Po raz pierwszy mówię to oficjalnie. Moje małżeństwo z Romainem się rozpadło. Rozstajemy się” – powiedziała Joanna Krupa magazynowi „Party”.

Jednocześnie w rozmowie z Plejadą zapowiedziała sesję i wywiad dla magazynu „VIVA”, w którym opowie o szczegółach rozstania. – „Jest mi przykro, ale takie jest życie” – dodaje modelka, jednocześnie przyznając, że wciąż jest szczęśliwą kobietą.

plejada.pl/W.J.

Foto: flickr.com/Zoe Rhaab

Cze 08, 2017
Ed Sheeran w Carpool Karaoke. Artysta pobił swój rekord

Nowy odcinek Carpool Karaoke z Edem Sheeranem podbija Internet. Razem z prowadzącym Jamesem Cordenem podczas jazdy samochodem zaśpiewali m. in. „Shape Of You”. Utwór tak rozemocjonował obu panów, że Sheeran skierował swoją rękę między nogi Jamesa. Wokalista pobił też dość nietypowy rekord.

–  Mówiłem, że to seksowna piosenka” – krzyczał zszokowany James po tym jak zaraz po wyśpiewaniu „Shape of You” Sheeran skierował swoją rękę między jego nogi. Duet zaśpiewał także piosenkę „Sing” przy której prowadzący nie powstrzymał się przed rapowaniem  oraz piosenkę What Makes You Beautiful zespołu One Direction.  Wydawało się, że panowie są stworzeni do wspólnej jazdy, bo bawili się naprawdę wyśmienicie.

Ed podczas programu wyznał, że zgodnie z postanowieniem wciąż nie używa telefonu komórkowego. . – Tylko e-maile. W ogóle nie mam telefonu. Miałem przez jakieś dwa tygodnie, ale go nie ładowałem. – przyznał wokalista.

Na koniec James rzucił Sheeranowi wyzwanie chcąc sprawdzić czy prawdą jest, że muzyk potrafi zmieścić w buzi 47 ciasteczek Maltesers. Okazało się, że nie…bo zmieścił ich tam aż 55! Tym samym Ed Sheeran pobił swój własny, nietypowy rekord. Nie wiadomo czy umiejętność ta przyda mu się w przyszłości, jednak gratulacje się należą.

eska.pl/youtube.com/W.J.

Foto: flickr.com/NRK P3

 

Cze 07, 2017
Wakacje dla Małych Kresowian!

Polecamy akcję pomocy w organizacji wypoczynku dla dzieci pochodzenia polskiego z Ukrainy!

Dlaczego to takie ważne?

Jeszcze całkiem niedawno o Ukrainie słyszeliśmy w niemal wszystkich serwisach informacyjnych. Czy wiesz, że na Ukrainie żyje obecnie około 130 000 osób z Kartą Polaka?

Tam gdzie trwają działania wojenne oraz zapaść gospodarcza, bardzo ciężko jest o taki luksus jak np. wyjazd wakacyjny.

Przeczytaj więcej o akcji TUTAJ i zdecyduj o wpłacie!

Zostań Wolontariuszem. Napisz mail: fundacja.zgryglasa@gmail.com

Cze 06, 2017
Marta Wierzbicka odchodzi z „Na Wspólnej”? „Nie mogę rozmawiać o serialu bez zgody produkcji”

Marta Wierzbicka już od przeszło dziesięciu lat wciela się w postać Oli z serialu „Na Wspólnej”. Praktycznie dorastała na naszych oczach. Aktorka jest jedną z czołowych postaci i ciężko sobie wyobrazić serial bez jej osoby. A jednak odchodzi. Informacje potwierdza na swoim Facebooku.

Jak podaje dziennik „Fakt” aktorka zdecydowała się odejść z serialu. – Marcie po prostu znudziło się granie w „Na Wspólnej”. Trochę bała się też zaszufladkowania. Zrozumiała, że odchodząc, daje sobie szansę na nowe, ciekawe role – powiedziała dziennikowi osoba związana z Martą.

Decyzja nie była dla Marty łatwa, jednak postanowiła ją podjąć. Dziennik poprosił sama zainteresowaną o komentarz w sprawie. – Nie mogę rozmawiać o serialu bez zgody produkcji – powiedziała Wierzbicka w rozmowie z faktem.

Na swoim profilu na Facebooku artystka wystosowała jednak oficjalne potwierdzenie informacji o odejściu: „Nie da się niemal 12 lat spisać w jednym poście na Facebooku. To był czas mojego dorastania, mnóstwa emocji, ale przede wszystkim wielkiej nauki! Przed kamerami wyrosłam z małej dziewczynki na dorosłą już chyba kobietę i przyszedł ten czas, kiedy trzeba wyfrunąć z gniazda. Decyzja zapadła już kilka miesięcy temu i wierzcie mi, że nie była łatwa, ale wiem, że to właśnie ten moment, kiedy jestem gotowa na kolejne wyzwania. Wbrew temu, co piszą niektórzy, nic mi się nie znudziło i nie odchodzę bo już mi się nie chce. W dniu ostatnich zdjęć płakałam jak bóbr, bo tam na planie zostawiam kawał serca. Dziś już oficjalnie żegnam się z wielką rodziną Na Wspólnej TVN i ruszam dalej. Chcę mocno podziękować każdemu kogo poznałam i z kim pracowałam na planie, od producentów i reżyserów przez wszystkich aktorów, aż po naszych operatorów, oświetleniowców, kierowców, osoby od PRu oraz dziewczyny z garderoby i charakteryzacji! Na koniec zostawiam podziękowania najważniejsze: z całych sił dziękuję Wam, Widzowie moi kochani, za to że byliście, wspieraliście mnie i przeżywaliście te niezliczone przygody Oli!” – napisała.

radiozet.pl/W.J.

Foto: RGE New/CC BY 3.0/Wikimedia Commons

  • Realizacja Dźwięku
  • POLSKALIVE na Facebooku
  • Dziennikarstwo