Gość specjalny Transatlantyk Festival! Edward Norton przyjeżdża do Polski

Tegoroczną imprezę Transatlantyk Festival uświetni sam Edward Norton. Oficjalnie potwierdzili to organizatorzy imprezy na swoim fanpage’u.

Aktor znany z takich produkcji jak „Podziemny krąg” czy „Więzień nienawiści” nasz kraj odwiedzi po raz pierwszy. Norton będzie gościem specjalnym łódzkiej imprezy filmowej Transatlantyk, która odbędzie się w dniach 14-21 lipca.

Organizatorzy wydarzenia zapowiadają, ze w związku z przyjazdem aktora będą przewidziane specjalne projekcje filmów z jego udziałem i spotkanie z fanami, Weźmie on także udział  w oficjalnej gali zamknięcia festiwalu. Na więcej informacji trzeba będzie trochę poczekać.

Wybitny talent

Edward Norton jest uważany za jednego z najwybitniejszych aktorów swojego pokolenia. Mimo iż karierę zaczął stosunkowo późno, bo w wieku 25 lat, to już jako debiutant w drugoplanową rolą w filmie „Lęk pierwotny” zyskał sobie wielkie uznanie krytyków, zwieńczone nominacją do Oscara. W jego dorobku można wymienić takie superprodukcje jak np.” Iluzjonista”, „Kochankowie z Księżyca”, „Ukryte piękno”, „Królestwo niebieskie”.

Mimo imponującej kariery w Hollywood aktor schodzi ze szklanego ekranu i często gra na deskach teatralnych. Słynie z tego, że bardzo skrupulatnie przygotowuje się do roli, dlatego też nie wybiera wszystkich podsuwanych przez producentów propozycji.  Na swoim koncie ma 3 nominacje do Oscara, 2 do Złotych Globów – w tym jedną wygraną za „Lęk pierwotny” i dziesiątki wyróżnień przez branżę.

noizz.pl/W.J.

Foto: flickr.com/Giffoni_ Experience

Komentarze