J.K. Rowling zapowiada kontynuację miniserialu „Strike”

Adaptacja powieści J.K. Rowling pt. „Strike” okazała się hitem. BBC nie wyemitowała jeszcze wszystkich odcinków miniserialu, a Rowling już zapowiada dalsze losy detektywa Cormorana Strike’a.

Autorka pracuje obecnie nad czwartą częścią cyklu o prywatnym detektywie. BBC natomiast jest w trakcie produkcji trzeciej odsłony.

W głównej roli występuje Tom Burke. W rozmowie z BBC, Rowling powiedziała, że bardzo go wspiera i ma nadzieję na długą współpracę. – Podczas naszego pierwszego spotkania powiedziałam do Toma: „Mam szczerą nadzieję, że lubi pan grać tę postać. Wydaje mi się, że mam w głowie pomysły na jeszcze co najmniej 10 książek, więc może się okazać, że będzie pan to robił przez dłuższy czas” – mówiła pisarka.

J.K. Rowling publikuje serię o Cormoranie Strike’u używając pseudonimu Robert Galbraith. Jak powiedziała, wydając nowy gatunek nie chce być kojarzona z dorobkiem, jaki zdobyła pod swoim nazwiskiem.  – Zdecydowałam się wydać to pod pseudonimem, bo uznałam, że to dobry sposób, by odciąć się od bagażu, jakim jest bycie mną – powiedziała. – Nie narzekam, w końcu bycie mną niesie wiele przywilejów, ale wchodząc w zupełnie nowy gatunek, taki, który zawsze pragnęłam tworzyć, naprawdę chciałam robić to bez tego bagażu.

„Wołanie kukułki”, czyli pierwsza część serii o prywatnym detektywie, ukazała się w 2013 roku. Pół roku później druga pt. „Jedwabnik”, a w 2015 trzecia „Żniwa zła”.

onet.pl/P.S.

Foto: Executive Office of the President/Public domain/Wikimedia Commons

Komentarze