Kolejny odcinek serialu „Gra o Tron” wyciekł do sieci

Najnowszy odcinek superprodukcji telewizji HBO trafił przedpremierowo do widzów. Za emisję najnowszego epizodu odpowiada sama stacja.

Winę za incydent ponosi hiszpański oddział stacji HBO, który wyemitował przedwcześnie 6 odcinek VII sezonu. Jak donosi Business Insider, epizod został przez pomyłkę nadany na platformie telewizyjnej. Błąd został usunięty w ciągu niecałej godziny ze streamingu co nie uchroniło przed wyciekiem ]całego odcinka i wielu kadrów. Oficjalna premiera epizodu ma nastąpić 20 sierpnia w USA i 21 sierpnia w Europie.

Początkowo odpowiedzialnych za wyciek podejrzewano grupy hakerskie, które już wiele razy próbowały przechwycić dane stacji. W tym przypadku ponownie zawinił człowiek. W zeszłym sezonie miał miejsce podobny wyciek, wówczas pomylił się pracownik z HBO North. Z kolei przedwczesny odcinek „The Spoils of War” pojawił się w sieci z winy Hindusów. Pomimo kłopotów z zabezpieczeniem swoich danych wspomniane odcinki cieszą się ogromną popularnością. Premierę odcinka „The Spoils of War” obejrzało ponad 10,7 mln osób, co jest rekordem dla stacji.

naekranie.pl/M.Mi
foto: wikimedia/CC2.0/Suzi Pratt

Komentarze