Świąteczne metro i pomoc dla schroniska w Celestynowie. Jak w tym roku obchodzimy Mikołajki?

Jak co roku Mikołajki stały się okazją do rozpoczęcia oficjalnego przedświątecznego okresu. Kilka dni temu zawitał u nas śnieg i mimo że zdążył się już roztopić świąteczne dekoracje świetlne nie przestają ozdabiać ulic miasta. Jak się okazuje Warszawa pokazała już swoje zimowe oblicze.

Jedną z wielu atrakcji, która zagościła w stolicy jest nowe wnętrze metra. Podłoga wagonów została wyłożona specjalnymi naklejkami, na których czerwone tło zostały naniesione białe śnieżynki. Wszystkie drążki zostały oblepione motywem słodkich lasek choinkowych. Od strony zewnętrznej naniesiono dzwoneczki i rogi renifera. ZTM zapowiedziało, że ten unikalny skład wyjechał dziś ze stacji początkowej o godzinie 8:45 i będzie kursować przez cały dzień.

Oprócz tego Warner Music Pol and ogłosiło spotkanie dla fanów sławnej popowej wokalistki SIA. Od godziny 18:00 do 21:00 organizatorzy wydarzenia udostępniają siedzibę swojej firmy (przy ulicy Osmańskiej 11) dla chętnych, którzy chcą uczestniczyć w realizacji akcji wspierającej schronisko w Celestynowie. Głównymi gośćmi eventu są youtuberzy – Karol Paciorek i Michał Sieńkowski (znany pod pseudonimem Berkowski).

Warszawa zaprasza również na lodowisko znajdujące się na Starym Mieście, do Chatki Mikołaja na placu Zamkowym oraz na weekendowy pokaz iluminacji świetlnych znajdujących się w okolicach Traktu Królewskiego i Podzamcza.

warszawa.naszemiasto.pl/eska.pl/A.G.

Foto: skeeze/CC0/pixabay.com

Komentarze