Najdłuższy kot walczy o rekord Guinnessa. Omar ma 120 cm

Kot Omar ma 120 cm długości i jest gwiazdą internetu – zdobył setki tysięcy fanów na całym świecie. Ma szansę pobić rekord Guinnessa ze względu na swój rozmiar.

Właścicielką kota od 2013 roku jest Stephy Hirst z Melbourne w Australii. Zwierzęta rasy mainkun uznawane są za jedne z największych kotów domowych. Posiadaczka zwierzęcia w najśmielszych snach nie wyobrażała sobie, że w ciągu czterech lat jej pupil osiągnie taką wielkość, że będzie miał szansę zdobyć rekord.

Omar ma dziś 120 cm i waży 14 kg. Futrzak ma nawet swoje konto na Instagramie, które utworzyła Stephy 28 kwietnia. Po trzech tygodniach jego zdjęcia zdobywają nawet 270 tys. fanów z całego świata.

Będzie rekord?

Kotem zainteresowali się wydawcy księgi rekordów Guinnessa. Poprosili właścicielkę o przesłanie wymiarów zwierzęcia. Wtedy okazało się, że kot ma szansę odebrać rekord aktualnemu liderowi, które mierzy 118,3 cm. Na odpowiedź trzeba będzie poczekać 12 tygodni.

Co w tym czasie będzie robił Omar? Zdaniem właścicielki niewiele zmieni się w typowym planie dnia. Kot budzi się o 5, przechadza po domu, drzemie na trampolinie, a na kolację je surowe mięso kangura.

tvn24.pl/W.J.

Foto: pixabay.com/CC0/Alexas_Fotos

Komentarze