Najlepsze plaże! Piasek, żwir czy kamienie?

Czym kierujemy się przy wyborze najlepszej plaży? Gdzie najchętniej rozkładamy leżaki?

Ogromna oferta turystyczna oraz otwarte granice sprawiają, że chętniej podróżujemy. W okresie wakacyjnym chętnie udajemy się do ciepłych krajów. Szczególnym i przyciągającym elementem przy wybieraniu destynacji jest plaża! Poniżej przedstawiamy kilka wybranych plaż wartych polecenia.

Plaża na Helu

Chociaż pogoda nad Bałtykiem bywa kapryśna, warto zaczekać na czyste niebo. Notuje się tu 70 słonecznych dni w roku. Plaża jest szeroka, piaszczysta. Niezwykłego uroku dodają wydmy. To bez wątpienia jedna z najpiękniejszych plaż Europy.

źródło: Bartłomiej Bulicz/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons

Zatoka Wraku

Plaża Nawajo, umiejscowiona jest na północnym zachodzie greckiej wyspy Zakintos. Ze względu na krystalicznie czystą wodę oraz przyjemny piasek jest jedną z najbardziej obleganych miejsc wyspy. Nie można dotrzeć do niej z lądu – plażę otaczają wysokie wapienne klify. Swoją nazwę, zatoka zawdzięcza staremu wrakowi statku, który wyprodukowano i zwodowano w Szkocji. Jego ostatnim właścicielem była firma z Pireusu.

źródło: Hehec/CC-BY-SA-3.0/Wikimedia Commons

Plaża Ipanema

To prawdopodobnie druga po Copacabanie najsłynniejsza plaża na świecie. To właśnie tu narodziły się stringi! Plaża ceniona jest ze względu na przyjemny piasek, walory widokowe i życie, którym tętni.

źródło: chensiyuan/CC BY-SA 4.0-3.0-2.5-2.0-1.0/Wikimedia Commons

Phi Phi

Plaże tajskiej wyspy Koh Phi Phi należą do niezwykle urokliwych, szczególnie ze względu na ich dzikość i otaczającą przyrodę. Umiejscowiono tu akcję filmu „Niebiańska Plaża”, w którym zagrał m.in. Leonardo di Caprio.

źródło: Vyacheslav Argenberg/CC BY 2.0/flickr.com

national-geographic.pl/B.A.

Foto: Hehec/CC-BY-SA-3.0/Wikimedia Commons

Komentarze