Nowy „Star Trek” powstanie przy współpracy z Quentinem Tarantino

Quentin Tarantino pomoże stworzyć scenariusz do najnowszej części „Star Treka”. Twórca filmów takich jak „Pulp Fiction” czy „Django” wyznaje, że jest też zainteresowany podjęciem się reżyserii produkcji J.J. Abramsa.

Prace nad 14. filmem z tej serii otwierają przed Quentinem Tarantino nowy rozdział w jego karierze. Filmowiec omówił pomysł na kolejną część wraz z J.J. Abramsem i obaj twórcy rozpoczęli prace w kierunku jego realizacji. Jak podaje „The Hollywood Reporter”, laureat Oscarów ma dodatkowo w planach wyreżyserowanie tej części „Star Treka”.

J.J. Abrams jest jednym z twórców dorobku historii „Star Treka”.  Przyczynił się do powstania części z 2009 roku oraz „W ciemność: Star Trek” z 2013 i „Star Trek: W nieznane” z 2016. Abrams stanie się również producentem najnowszej ekranizacji.

Tarantino przyznał się do bycia fanem „Star Treka” wyznając przy okazji w jednym z wywiadów z 2015 roku, że wolałby stworzyć kolejny epizod „Star Treka” niż podjąć się pracy nad filmem z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”.

Nadchodzący projekt jest aktualnie w pierwszej fazie tworzenia, co oznacza, że nie posiada jeszcze konkretnego tytułu i daty premiery. Z informacji podanych przez portal IMDb.com wynika, że kolejna część będzie kontynuacją wątków, które zawierał poprzedzający je rozdział. W filmie zagrają między innymi Chris Hemsworth (w roli George’a Kirka), Chris Pine (jako James Kirk), Zachary Quinto (jako Spock) i John Cho (jako Sulu).

Reżyserem „Star Treka” z 2016 był Justina Lina. Pomimo pozytywnego przyjęcia przez krytyków, jego wynik kasowy (343,4 mln dolarów) był jednym z niższych wśród filmów z tego uniwersum powstałych na przełomie ostatniej dekady.

TVN24.pl/A.G.

Foto: Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0/Wikimedia Commons

Komentarze