Patty Jenkins najlepiej zarabiającą reżyserką. Swój sukces zawdzięcza „Wonder Woman”

Reżyserka filmu o przygodach wojowniczej księżniczki jest jedną z najlepiej zarabiających kobiet w historii kina. Patty Jenkins została doceniona przez wytwórnię filmową Warner Bros.

Przygody amazonki Diany były jednym z największych kinowych zaskoczeń tego roku. Produkcja cieszyła się sporym powodzeniem pośród publiki, ale także wśród recenzentów. Na stronie internetowej metacritcs.com zbierającej recenzje z całego świata, „Wonder Woman” może pochwalić się średnią ocen na poziomie 76%. Krytycy chwalili obraz za spójność, lekkość klimatu i kreacje bohaterów. Dla porównania inny film będący ekranizacją komiksów z wydawnictwa DC „Batman vs Superman: Dawn of Justice” otrzymał 44%.

Reżyserka przygód księżniczki Diany jest jedną z niewielu kobiet, która zrobiła film o superbohaterach. Za kontynuacje produkcji „Wonder Woman” domagała się wyższego wynagrodzenia. Wytwórnia filmowa Warner Bros. zgodziła się na większe honorarium, ale nie chce ujawnić jego wysokości.

Media sugerują, że zarobki Patty Jenkins będą podobne do tych otrzymywanych przez reżyserów mających na swoim koncie produkcje będące ekranizacją komiksów. Dla przykładu Zack Snyder za „Batman vs Superman: Dawn of Justice” otrzymał 10 mln dolarów.

Film „Wonder Woman” jest adaptacją amerykańskiego komiksu wydawnictwa DC. Ekranizacja opowiada o księżniczce amazonek Dianie, która postanawia opuścić mityczną wyspę Themyscirę w celu uratowania reszty świata przed  I Wojną Światową. Bohaterka wyposażona w magiczny ekwipunek i obdarzona półboskimi zdolnościami poszukuje greckiego boga wojny Aresa, którego wini za wywołanie światowego konfliktu. Podczas swojej wędrówki Diana przekona się, że nowo poznana kultura jest jej całkowicie obca, a natura obecnej wojny jest bardziej skomplikowana niż, by się wydawało.

filmweb.pl/M.Mi

foto: ErikaWittlieb/CC0/pixabay

Komentarze