Pyton na odwyku. Wąż był uzależniony od metamfetaminy

Australijska policja znalazła dwumetrowego węża w nielegalnym laboratorium narkotykowym. Gad uzależniony był od metamfetaminy. Zwierzę umieszczono w ośrodku rehabilitacyjnym. Odwyk trwał siedem miesięcy.

W laboratorium produkowano głównie metamfetaminę, od której uzależniony był pyton. Podczas interwencji zwierze zachowywało się agresywnie, było nadpobudliwe i oszołomione. Szybko okazało się, że w wyniku codziennego wdychania oparów z metamfetaminy zwierzę uzależniło się od narkotyków i z tym związane było jego zachowanie.

Pyton został przewieziony do specjalnego Ośrodka Rehabilitacji dla zwierząt Wildlife Care w Windsor w połowie 2016 roku. Jego odwyk trwał siedem miesięcy. Po tym okresie powrócił do swojego naturalnego środowiska.

Właściciel zwierzęcia do którego należało laboratorium usłyszał zarzuty nielegalnej produkcji narkotyków i znęcania się nad zwierzęciem. Dilerzy narkotykowi często hodują węże, wykorzystując ich organizmy i długie przełyki do przechowywania narkotyków i broni.

tvn24.pl/W.J.

Foto: flickr.com/Eva Mostraum

Komentarze