Robert Janowski odchodzi z „Jaka do melodia?” Jaki jest powód rezygnacji?

Robert Janowski od 20 lat był prowadzącym kultowy już program muzyczny „Jaka to melodia?” Po tym czasie aktor rozstaje się z telewizyjnym show. Dlaczego?

„Jaka to melodia?” to program inspirowany amerykańskim „Name That Tune”. To dzięki niemu Robert Janowski, piosenkarz i gwiazda Teatru Buffo, zapewnił sobie status jednego z najbardziej lubianych prezenterów telewizyjnych.

Jak się okazuje, historia programu dobiega końca. Niedługo przed 20. jubileuszem teleturnieju TVP odkupiła licencję od twórców oryginalnej wersji formatu. Produkcja programu ma mieć inną wizję na show. Zmiany dotyczyć mają też prowadzącego. „Robert Janowski został zaproszony do rozmowy w telewizji. Usłyszał, że program będzie kontynuowany w zmienionej formie. Podobno pojawił się pomysł, żeby do repertuaru wprowadzić piosenki patriotyczne” – podaje magazyn „Flesz”.

Robert Janowski miał odrzucić nowe warunki proponowane przez TVP. Stacja zaproponowała mu stałe zatrudnienie, a nie (jak dotychczas) jedynie kontrakt z firmą produkującą program „Jaka to melodia?”.

„Jest przekonany, że fani nie zaakceptowaliby programu w nowej formule. Po długim namyśle doszedł do wniosku, że musi odejść. To była niełatwa decyzja” – czytamy na łamach gazety.

Robert Janowski jeszcze nie skomentował sprawy oficjalnie. Nie zrobiła tego też żadna osoba związana z produkcją programu „Jaka to melodia?”.

plejada.pl/W.J.

Foto: pl.wikipedia.org/ own work/ Pawełe Zienowicz

 

Komentarze