Runmageddon przeprosił kobiety za kontrowersyjny post

Wypięte kobiece pośladki, które podzieliły internatów? Kontrowersyjną grafikę zamieszczono na profilu facebookowym biegu Runmagedon. Ostatecznie wpis usunięto, organizatorzy zapowiadają zadośćuczynienie. 

Na oficjalnym profilu Runmageddon pojawiło się zdjęcie pochylonej kobiety, w czarnych obcisłych legginsach, które odsłaniały bieliznę biegaczki. Grafika została podpisana hasłem: „Nie wyprzedzamy, zawsze pomagamy”. Zdjęcie było dołączone do postu, który miał promować zapisy do biegów w Sopocie odbywających się w 9-10 września. W zamierzeniu administratorów strony news miał być humorystyczną zachętą do pomocy słabszym uczestnikom biegu. W reakcji internauci przeprowadzili żarliwą dyskusję na temat kontrowersyjnego wpisu.

Dla wielu użytkowników post był niesmaczny i wykazywał się brakiem szacunku wobec kobiet. Internauci zarzucali, że wpis był seksistowski, a administratorzy profilu Runmageddon próbowali bronić swojej grafiki. Dla innych użytkowników post nie obrażał nikogo i podchodził w sposób humorystyczny do całego wydarzenia. Większość z nich nawoływało do zachowania dystansu do siebie i całej sprawy.

Po kilku dniach od umieszczenia kontrowersyjnego wpisu pojawiły się oficjalne przeprosiny prezesa Runmageddonu. Jak napisał w oświadczeniu: „W Runmageddonie nikogo nie traktujemy przedmiotowo, tym bardziej nie podchodzimy tak do kobiet”. W ramach zadośćuczynienia organizator imprezy zagwarantował kobietom 15% zniżkę na pakiet startowy.

Runmageddon jest ekstremalną wariacją biegu z przeszkodami, która cieszy się sporą popularnością w Europie. Na uczestników czeka czołganie się w błocie, zasieki, podnoszenie ciężarów, wspinaczka po linie i wiele inny trudności. Na trasie biegu umieszcza się liczne konstrukcje, ale także przeszkody złożone z wody, ognia i lodu.

onet.pl/M.Mi

foto: public domain/maxpixel.freegreatpicture.com

Komentarze