Wojciech Bojanowski zdobył nagrodę „Newsweeka” za reportaże o śmierci Igora Stachowiaka

Reporter otrzymał nagrodę im. Teresy Torańskiej za „Najlepszy Materiał Dziennikarski”. Bojanowski jest twórcą reportażu „Śmierć w komisariacie”. Podczas jego tworzenia dziennikarz dotarł do wielu szokujących materiałów, które usprawniły prowadzenie śledztwa w sprawie 25-letniego Igora Stachowiaka.

W połowie listopada Wojciech Bojanowski otrzymał nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego związaną z prowadzeniem tego śledztwa. Nagroda Newsweeka została wręczona reporterowi 26 listopada. Dziennikarz odbierając statuetkę wygłosił przemówienie, w którym powiedział między innymi:

„Starajmy się myśleć o tych wszystkich ludziach, którzy myślą inaczej niż my. Starajmy się myśleć też o tych policjantach. Starajmy się myśleć o tym w jaki sposób ten system jest skonstruowany, że doprowadza do tego, że policja nie jest w stanie takiej sprawy przez rok wyjaśnić. […] Zostawmy to prokuraturze, niech prokuratura rozstrzyga. Niech prokuratura rozstrzyga o zwolnieniu mnie z tajemnicy dziennikarskiej, podobnie jak moich kolegów.”

Tragedia 25-letniego mężczyzny nadal nie została wyjaśniona. Do tej pory czwórka funkcjonariuszy, która brała udział w interwencji została wydalona z pracy. Sprawę prowadzi aktualnie Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

TVN24.pl/A.G.

Foto: Piotr Drabik/CC BY 2.0/Wikimedia Commons

Komentarze