Akcja antyterrorystów w towarzystwie sportowym w Krakowie

We wtorek rano funkcjonariusze oddziału antyterrorystycznego pojawili się w Towarzystwie Sportowym Wisła Kraków (TSWK). Prokuratura podejrzewa, że przebywają tam przestępcy.

Policja nie chce ujawniać szczegółów akcji. – Za wcześnie, by o tym mówić. Dalszych informacji będziemy mogli udzielić ewentualnie po zakończeniu dzisiejszych działań. O ile zdecyduje tak organ prowadzący postępowanie – mówi „Przeglądowi Sportowemu” rzecznik małopolskiej policji, Sebastian Gleń.

TSWK  już wcześniej było sprawdzane przez krakowską prokuraturę. Miała dowody potwierdzające, że na hali sportowej przebywają osoby, na których ciążą zarzuty kryminalne. Kłóci się to ze statutem organizacji, który mówi głównie o wspieraniu młodzieży szkolnej.

Nie wiadomo, czy operacja antyterrorystów jest związana ze wspomnianym postępowanie prokuratorskim, czy zupełnie z inną sprawą. – Dzisiejsza wizyta to część postępowania przygotowawczego. Na tym etapie nie mogę nawet poinformować, na zlecenie którego urzędu policja realizuje te czynności – dodaje Sebastian Gleń.

 

sport.onet.pl/M.Mi

Foto: Dawid Skalec/CC BY-SA 4.0/ Wikimedia Commons

Komentarze