Zmiany w rządzie: będzie nowy premier?

We wtorek w siedzibie PiS rozmawiano o przygotowaniu do wyborów samorządowych. Mówiono także o rekonstrukcji rządu, która ma mieć miejsce w grudniu.

W spotkaniu przy Nowogordzkiej uczestniczyli szefowie okręgów oraz najważniejsi działacze np: wicemarszałkowie Sejmu Joachim Brudziński i Ryszard Terlecki, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel (szef okręgu Białystok), posłowie Janusz Śniadek (szef okręgu Pomorskiego – Gdańsk) i Marek Suski (prezes okręgu radomskiego), wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski (prezes okręgu katowickiego), posłanka Jolanta Szczypińska (szefowa okręgu Pomorskiego – Słupsk). Spotkanie prowadził Jarosław Kaczyński. Jak mówił po spotkaniu poseł Marcin Horała, rozmowy poświęcone były „wewnętrznym sprawom PiS-u”.

Jak donosi RMF FM, możliwa jest wymiana rządu na najwyższych stanowiskach. Jak spekuluje stacja, na spotkaniu przy Nowogrodzkiej Jarosław Kaczyński miał zaproponować zastąpienie Beaty Szydło Mateuszem Morawieckim, w zależności od jego propozycji. Dodadkowona na twitterze premier Polski pojawił się wpis, który wywołał wiele spekulacji.

Jak informują reporterzy RMF FM, Jarosław Kaczyński miał również zasugerować zmianę na stanowisku szefa polskiej dyplomacji.

 

polskieradio.pl/B.A.

Foto: Kancelaria Premiera/CC0/flickr.com

Komentarze