Co będzie z sądami? Kaczyński i Duda po rozmowie

PiS chce złożyć poprawkę do ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym zaproponowanych przez prezydenta. Takie informacje podał rzecznik głowy państwa Krzysztof Łapiński po spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim. Rozmowy trwały ponad dwie godziny.

– Pan prezydent zadeklarował, że z tymi poprawkami na piśmie zapozna się wcześniej, żeby zobaczyć, jak one wyglądają. Pan prezydent zadeklarował, że dopiero kiedy takie poprawki dostanie na piśmie, czyli będą jasno i precyzyjnie zapisane, dopiero wtedy może się do nich odnosić – powiedział rzecznik prezydenta.

To trzecie spotkanie prezesa partii rządzącej z Polską głową państwa w sprawie kontrowersyjnych zmian w sądownictwie. Jarosław Kaczyński udał się do Belwederu z siedziby PiS, gdzie był m.in. Zbigniew Ziobro.

– Takie spotkanie to normalna w naszym systemie procedura uzgadniania ważnej reformy państwa pomiędzy prezydentem a większością sejmową. Poprzedziły ją rozmowy z liderami klubów parlamentarnych wszystkich partii politycznych. Uwagi różnych partii znalazły swoje częściowe odzwierciedlenie w projekcie prezydenckim – powiedział Krzysztof Szczerski szef gabinetu prezydenta.

Istotę porozumienia w sprawie sądownictwa podkreśliła również rzecznik prasowa PiS Beata Mazurek. – Generalnie chodzi nam o to, żeby zmiany były gruntowne i żeby znaleźć konsensus, co do propozycji, które powinny być do zaakceptowania przez obie strony.

 

polskieradio.pl/B.A.

Foto: Darwinek/ CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons

Komentarze