Czesław Śpiewa zapowiada nową płytę

Więcej muzyki klasycznej i gościnny udział orkiestry „Arte dei Suonatori”. To wszystko i dużo więcej znajdziemy na świeżo zapowiedzianej płycie Czesława Mozila pt. „Druga księga emigrantów”.

Nowa płyta będzie miała premierę 3 marca 2017 roku. „Druga księga emigrantów” powstała we współpracy z polską orkiestrą o międzynarodowej renomie „Arte dei Suonatori” z Poznania.

– Długi czas rozmawialiśmy w zespole „Czesław Śpiewa” o inspiracjach muzyką klasyczną. Zaproszenie do współpracy od Arte dei Suonatori oraz seria wspólnych koncertów zagranych jesienią 2015 roku bardzo nas ucieszyły. Nie sądziliśmy, że będziemy w stanie tak fajnie się dogadać i razem stworzyć muzyczny świat, który sprawdzi się na koncertach. Publiczność była zachwycona, a my dwa miesiące po trasie wylądowaliśmy razem w studiu nagraniowym RecPublica w Lubrzy. Szybko okazało się, że nasze światy wcale się nie różnią. Zresztą ja i moi muzycy nie zgadzamy się na nazywanie muzyki klasycznej muzyką poważną. Przecież ta muzyka była kiedyś rozrywkowa – opowiada Czesław Mozil.

Teksty napisał Michał Zabłocki. Tytuły i treści nawiązują do znanych polskich rymowanek i wierszy m.in.: „Mam trzy latka”, „Lokomotywa”, „Kaczka”.

 rp.pl/W.J.

Komentarze