DJ Dorian T. w areszcie tymczasowym

We wtorek, 5 grudnia, policja zatrzymała znanego polskiego DJ – Doriana T. Muzyk został oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku samochodowego w okolicach Szczecina. DJ zatrzymano w areszcie na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 5 rano w miejscowości Kliniska, na drodze krajowej nr 6. Dorian T. poruszał się autem marki volkswagen scirocco i doprowadził do zderzenia z jadącym tą samą drogą volkswagenem bora. Jak wynika z przeprowadzonego śledztwa artysta był pod wpływem alkoholu.

W wyniku wypadku zginął pasażer volkswagena bora, a kobieta znajdująca się na miejscu kierowcy została ranna. Kara grożąca 24-letniemu sprawcy wynosi 12 lat więzienia bez możliwości warunkowego zawieszenia oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Jak podaje RMF FM – sąd dodatkowo zastosował areszt wobec mężczyzny, aby ten nie mógł uciec za granicę kraju.

Dorian T. jest znaną osobistością w świecie muzyki elektronicznej i klubowej. Do tej pory wydał 20 singli, a jeden z jego remixów znalazł się na płycie Linkin Park. Jego twórczość została doceniona przez między innymi Garixa, Tiesto, czy Nicky’a Romero.

muzyka.interia.pl/A.G.

Foto: Kawa/CC0/pixabay.pl

Komentarze