Dominacja Anglików w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Takiego awansu jeszcze nie było

Faza grupowa przyniosła sukces aż pięciu klubom z Anglii. W całej historii Ligi Mistrzów nie było jeszcze rozgrywek, które zakończyłyby się przejściem do drugiej rundy takiej liczbie drużyn z jednego kraju.

Takiego triumfu można tylko pozazdrościć Anglikom. Swoje grupy zwyciężyły dwie ekipy z Manchesteru, Liverpool i Tottenham. Były reprezentant Anglii i Manchesteru United wypowiadał się na temat rozgrywek w wywiadzie dla BBC Radio 5 live po trzech kolejkach Ligi Mistrzów Phil Neville. – Podnieśliśmy poprzeczkę, pokazaliśmy siłę i piłkarską jakość. Czynnik strachu wraca. Myślę, że cała Europa znowu myśli, że jesteśmy silni. Trzeba patrzeć odważnie w przyszłość. Dwa nasze kluby mogą dojść do półfinałów – stwierdził były piłkarz „Czerwonych Diabłów”.

Reprezentacja Anglii przez wiele lat nie odnosiła satysfakcjonujących wyników. Tym razem pokazują, że potrafią znacznie więcej. Oprócz Anglików świętować mogą również zespoły hiszpańskie: Barcelona, Real i Sevilla i włoskie: Juventus i Roma. Dobrą passą nie mogą się jednak cieszyć Niemcy i Francja.

Losowanie par 1/8 finału w Nyonie jest przewidziane na 11 grudnia.
TVN24.pl/A.G.
Foto: CC0 Public Domain/pxhere.com

Komentarze