Historia muzyki oczami Jacka White’a

Najnowszy projekt amerykańskiego muzyka składa się z trzech części: filmu fabularnego, filmu dokumentalnego i kolekcji nagrań. Wszystko pod nazwą „American Epic”

Artystę wsparli producent i muzyk T Bone Burnett oraz aktor i reżyser Robert Redford. Efektem jest podróż w czasie do narodzin współczesnej muzyki.

Premiera dokumentu to 16 maja 2017 roku w stacji PBS oraz w BBC.

Premiera filmu „The American Epic Sessions” odbędzie się 6 czerwca. Będzie to hołd dla między innymi rodziny Carterów i Missisipi Johna Hurta. W obrazie zobaczymy takie gwiazdy jak Elton John, Willie Nelson, Beck, Nas, Alabama Shakes, Merle Haggard, Taj Mahal, Raphael Saadiq, The Avett Brothers, Los Lobos, Bettye LaVette, Steve Martin i Edie Brickell.

Soundtrack produkcji składający się ze 100 utworów ukaże się 12 maja.

Jack White to amerykański rockman o polskich korzeniach. Rodzina jego matki pochodziła z Polski, on sam urodził się w Detroit. Sukces i uznanie zdobył, współtworząc duet The White Stripes, którego przebój „Seven Nation Army” wybrzmiewa na wszystkich stadionach sportowych. Artysta współtworzy również kapele The Raconteurs i The Dead Weather oraz stoi na czele wytwórni Third Man. Ostatnio otrzymał nominację do Grammy za nagrany z Beyoncé numer „Don’t Hurt Yourself”. Jego ostatni solowy longplay to „Lazaretto” z czerwca 2014 roku.

muzyka.onet.pl/youtube.com/W.J.

Foto: flickr.com/WFUV Public Radio

Komentarze