Opóźni się rekonstrukcja rządu?

Zmiany w rządzie Beaty Szydło miałby zapaść na przełomie listopada i grudnia. – W poniedziałek premier złożyła propozycje zmian strukturalnych, które zakładają zwiększenie kompetencji wicepremiera Mateusza Morawieckiego – powiedział Jarosław Gowin w Radiowej Trójce.

Chociaż wicepremier odbył w poniedziałek kilkugodzinną wizytę w siedzibie PiS na ulicy Nowogrodzkiej, to jak twierdzi, nie zapadły jeszcze żadne decyzje personalne co do zmian na stanowiskach. Zwrócił uwagę jednak na rolę ministra Mateusza Morawickiego, która miałaby się zmienić. – Rozważamy zmiany proceduralne, a od wczoraj po propozycji premier Szydło, również zmiany strukturalne w rządzie. Mogę ujawnić, że propozycje premier przewidują zwiększenie kompetencji wicepremiera Morawieckiego, jeśli chodzi o nadzór nad gospodarką – mówił Gowin. – Poszerzenie kompetencji ministra Morawieckiego, jasne przywództwo w sprawach gospodarczych, to bardzo ważna rzecz – dodał.

Wicepremier zwrócił uwagę na proces podejmowania decyzji, który musi ulec poprawie. – Uważam, że konieczne jest usprawnienie procedur podejmowania decyzji – stwierdził. Jako przykład podał projekt liberalizacji prawa do ziemi – tak by na powierzchni 2 hektarów można było swobodnie budować domy czy firmy. Projekt przedstawiono w czerwcu, jednak w toku spraw utknął.

 

polskieradio.pl/B.A.

Foto: Piotr Drabik/CC BY 2.0/Wikimedia Commons

Komentarze