Kaczyński: „Musimy zbudować sprawne, silne państwo”

– Żeby wygrywać kolejne wybory trzeba być razem; – mówił Jarosław Kaczyński na kongresie Solidarnej Polski. Potrzebę jedności Zjednoczonej Prawicy podkreślał też prezes SP Zbigniew Ziobro.

– Musimy być razem i to razem musi oznaczać także to, że się wzajemnie akceptujemy, a może nawet lubimy. To jest bardzo ważne w tej wspólnej drodze ku naprawie Rzeczypospolitej. W 2015 r. rozpoczął się czas nowy w historii naszego kraju. Naszym zadaniem jest to, żeby ten czas trwał i przyniósł zmianę rzeczywistą – mówił prezes PiS jako gość honorowy kongresu Solidarnej Polski. Podkreślał, że powstanie sprawnego, silnego państwa to wciąż niespełniony warunek po 1989 roku.

Kaczyński odniósł się też do piątkowego spotkania z Andrzejem Duda. – Wczoraj odbyłem spotkanie, o którym być może państwo słyszeli. Sądzę, że tu jesteśmy też na dobrej drodze do tego, żeby to przełamać. Podobnie, chęć do porozumienia i współpracy wyraził Zbigniew Ziobro. – Jestem przekonany, że mogę nie tylko w swoim imieniu, ale wszystkich tu nas zebranych z Solidarnej Polski, wyciągnąć rękę do współpracy, do pana prezydenta, i że uznamy, że nie osobiste sprawy, nie osobiste ambicje, ale Polska, nasza lojalność wobec wyborców, tego, co obiecywaliśmy, połączy nas we wspólnym wysiłku na rzecz dobrej zmiany, która leży na sercu nam wspólnie – powiedział minister.

 

polskeradio.pl.B.A.

Foto: Piotr Drabik/CC BY 2.0/flickr.com

Komentarze