Koniec Ronaldo w Realu? „Decyzja jest już podjęta”

Portugalskie media poinformowały, że Ronaldo nie powróci już do Realu. Ma to związek z zarzutami pod adresem piłkarza o oszustwa podatkowe. „Decyzja jest już podjęta” – przesądzono na stronie internetowej dziennika „Record”. Z kolei na pierwszej stronie dziennika „Abola” widnieje tytuł, który nie wyraża aż takiej pewności: „Ronaldo chce odejść w Realu”.

Portugalczyk oskarżony jest o oszukanie fiskusa na sumę 14,7 mln euro. Miał dopuścić się tego przestępstwa w latach 2011-2014. Sam zainteresowany jednak uważa, że jest niewinny i ma spokojne sumienie. „Czasami najlepszą reakcją jest siedzieć cicho” – napisał na portalu społecznościowym.

W oficjalnym oświadczeniu Realu czytamy, że klub „ma pełne zaufanie do swojego zawodnika, który wielokrotnie zapewniał, że zawsze działał zgodnie z obowiązującymi przepisami”.

Wg informacji hiszpańskiej „Marki” Portugalczyk jest w złym stanie psychicznym i to właśnie powód dla którego chce opuścić Hiszpanię na dobre. Uważa, że został niesprawiedliwie potraktowany.  O swoim zamiarze miał poinformować m.in. prezesa klubu Florentino Pereza.

„Ronaldo podjął już decyzję, ale kierownictwo „Królewskich” ma nadzieję, że czas i wsparcie klubu uspokoją trochę Portugalczyka i uda się nakłonić go do zmiany zdania” – czytamy w „Markach”.

Rekordowy transfer?

Sprowadzeniem Ronaldo mają być zainteresowane Paris Saint-Germain oraz były klub 32-letniego piłkarza Manchester United. Real chciałby otrzymać za niego co najmniej 180 milionów euro.  Byłaby to kwota o 75 milionów wyższa od dotychczasowego rekordu. W 2016 roku bowiem Manchester United zapłacił Juventusowi Turyn 105 mln za Francuza Paula Pogbę.

Wg magazynu „Forbes” Ronaldo jest piątym najlepiej zarabiającym celebrytą na świecie, a pierwszym sportowcem. W tym roku zarobił już 93 miliony euro.

Obecnie Portugalczyk przygotowuje się z drużyną narodową do Pucharu Konfederacji FIFA, którymi rozpocznie się w sobotę w Rosji. Rywalizować będzie w grupie A z gospodarzami, Nową Zel andią i Meksykiem.

polskieradio.pl/W.J.

Foto: flickr.com/Ludovic Péron

 

 

 

Komentarze