Legia Warszawa straciła trenera. Jacek Magiera został zwolniony

Szykuje się rewolucja w Legii Warszawa! Trenerem mistrzów Polski przestał być w środę Jacek Magiera – oznajmił klub na swojej stronie internetowej. Tym samym pracę stracił również dyrektor sportowy Michał Żewłakow.

„Decyzją zarządu klubu Legia Warszawa Jacek Magiera przestał dzisiaj pełnić obowiązki trenera pierwszego zespołu. Klub zakończył również współpracę z dyrektorem sportowym – Michałem Żewłakowem. Ze sztabu Legii odchodzi ponadto asystent trenera – Tomasz Łuczywek oraz trener przygotowania fizycznego – Sebastian Krzepota” –  można przeczytać na stronie legia.com. Trenera zwolniono z powodu słabych wyników. Po ośmiu kolejkach Ekstraklasy, Legia mając 13 punktów, zajmuje piąte miejsce w tabeli. Drużyna nie powtórzyła sukcesu z poprzedniego sezonu i nie awansowała ponownie do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Nie zakwalifikowała się również do zasadniczej części rozgrywek Ligi Europy.

– Spotkałem się z Jackiem dziś rano i podziękowałem mu za wszystko co zrobił dla Legii, nie tylko jako pierwszy trener, ale przez te wszystkie lata, które spędził w klubie. To była dla mnie osobiście bardzo ciężka rozmowa, bo darzę Jacka olbrzymim szacunkiem i sympatią. On jest i pozostanie częścią klubu. Mam nadzieję, że kiedyś tu jeszcze wróci – powiedział cytowany przez oficjalną stroną klubową prezes Dariusz Mioduski.

Informacja zszokowała wszystkich, ponieważ miesiąc temu prezes zapewniał Magierę, że ma jego pełne poparcie. „Długa i dobra rozmowa z Jackiem Magierą. Wierzę w niego i ma moje pełne wsparcie. Wierzę w tą drużynę i Klub. Wyjdziemy z tego” – pisał wtedy na Twitterze Mioduski.

W godzinach popołudniowych klub ma ogłosić nowego trenera.

sport.tvn24.pl/M.M
Sofik/CC3.0/Wikimedia Commons

Komentarze