Piłka ręczna: Polacy pokonali Rumunię

Polscy piłkarze ręczni wygrali w Gdańsku z Rumunią 32:31. Decydującą bramkę rzucili zaledwie dwie sekundy przed końcem meczu. Niestety nie starczyło to by awansować do mistrzostw Europy.

Niedzielne spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla Biało-Czerwonych. Bardzo szybko uzyskali kilkubramkową przewagę. Skuteczności w ataku przełożyła się na 19 bramek rzuconych w pierwszych trzydziestu minutach. Rumuni w tym czasie uzyskali tylko 13. W drugim kwadransie drugiej połowy przewaga zaczęła topnieć. Rywale wyrównali gdy na zegarze była już 59. minuta. Na szczęście nasi reprezentanci nie stracili zimnej krwi. W ostatniej akcji meczu decydujące trafienie zaliczył Piotr Chrapkowski.

Niestety, mimo zwycięstwa Polacy eliminacje kończą na czwartym – ostatnim – miejscu w grupie. Bilans prezentuje się następująco: jedna wygrana, dwa remisy i trzy porażki.