Polscy siatkarze powalczą o finał w Lidze Światowej

Droga polskich siatkarzy do Final Six nie będzie łatwa. W czwartek w Katowicach rozegrają spotkanie z Rosją, następnie w weekend w Łodzi z USA i Iranem. Turniej finałowy Ligi Światowej już na przełomie czerwca i lipca w brazylijskiej Kurytybie.

 
Do Brazylii poleci pięć najwyżej sklasyfikowanych zespołów z tabeli. Stawkę uzupełnią gospodarze.
Przed ostatnimi turniejami Polacy zajmują piąte miejsce, Iran ósme, USA dziewiąte, a Rosja dziesiąte.
Trener Polaków  Ferdinando De Giorgi poprowadzi biało-czerwonych w katowickim spodku po raz drugi. Debiutował podczas towarzyskiego spotkania z Iranem 20 maja. Gospodarze wygrali 3:0, a na hali było 10 tys. kibiców. – To jest historyczna hala. A polscy kibice są niewiarygodni – powiedział po tamtym pojedynku.
Tym razem w miejscu reprezentacji Iranu staną Rosjanie. Ostatnio z tym rywalem mierzyliśmy się podczas MŚ 2014 w Łodzi. Wtedy do złotego medalu Polaków prowadził Stephane Antiga. Biało-czerwoni wygrali 3:2 i awansowali do półfinału.
Łódź po raz szesnasty będzie gospodarzem meczów lub turniejów Ligi Światowej. Polacy łącznie w tych rozgrywkach w dawnym Pałacu Sportu, a następnie w hali Atlas Arena rozegrali 29 spotkań, z których 16 zakończyło się ich zwycięstwem, a 13 porażkami.
 
Program meczów:

Katowice, czwartek
Iran – USA 17:15
Polska – Rosja 20:15

Łódź, sobota
USA – Rosja 17:15
Polska – Iran 20:15

Łódź, niedziela
Rosja – Iran 17:15
Polska – USA 20:15

Foto: flickr.com/Piotr Drabik

Komentarze