Powstanie film o Celine Dion. Chce go stworzyć reżyserka Valerie Lemercier

Reżyserka i aktorka Valerie Lemercier będąca fanką Celine Dion wpadła na pomysł stworzenia filmu biograficznego o artystce. W niedawnym wywiadzie dla magazynu „TV Mag” wyznała, że piosenkarka jest jej idolką i zdradziła szczegóły projektu, nad którym aktualnie rozpoczęła pracę.

Twórczyni pomysłu pragnie skupić się na życiu Celine Dion od momentu gdy artystka osiągnęła wiek 5. lat aż do jej 50. urodzin, które będzie obchodzić już 30 marca 2018 roku.

– Piszę scenariusz biograficzny o Celine Dion. Czuję prawdziwą fascynację jej drogą artystyczną i przeznaczeniem. Zrobię ten film i pokażę tę bohaterkę od 5. do 50. roku życia. To ambitny projekt, który jednak bez wątpienia spotka się z prawdziwym zainteresowaniem francuskiej publiczności – powiedział Lemercier.

Wokalistka w przeciągu ostatniego roku pokazała się w całkiem nowej odsłonie. Prócz tego wyruszyła w europejską trasę promującą jej francuskojęzyczny album „Encore Un Soir”. Po swoim powrocie do studia w 2016 roku można przyznać, że kariera Celine Dion narodziła się na nowo. Piosenkarka zamieszkała niedawno w Cesar’s Palace w Las Vegas.
muzyka.interia.pl/A.G.

Foto: celebrityabc/CC BY-SA 2.0/flickr.com

Komentarze