Mike Pence: Prezydent Donald Trump zdeterminowany ws denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego

– Era strategicznej cierpliwości skończyła się i w sytuacji, gdy wszystkie opcje są na stole Donald Trump jest zdeterminowany, by blisko współpracować z Japonią, Koreą Południową, ze wszystkimi naszymi sojusznikami w regionie, i z Chinami, w celu znalezienia pokojowego rozwiązania oraz denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego – stwierdził wiceprezydent USA.

Mike Pence przebywa obecnie w Tokio. Przed lunchem z premierem Japonii Shinzo Abem podkreślił, że „docenia trudny czas, w którym żyją mieszkańcy Japonii, w obliczu coraz częstszych prowokacji na Morzu Japońskim”. – Jesteśmy z wami – zapewnił.

Premier Japonii apelował o pokojowe rozwiązanie kryzysu północnokoreańskiego. – Jest niezwykle ważne, aby prowadzić działania dyplomatyczne i szukać pokojowego rozwiązania. Jednocześnie dialog dla samego dialogu nie ma żadnej wartości i konieczne jest wywieranie nacisku – mówił Abe.

Wiceprezydent USA przybył z Korei Południowej do Japonii w ramach 10-dniowej podróży po Azji. Do wizytacji takich dochodzi gdy napięcie w regionie jest coraz większe.

polskieradio.pl/W.J.

Foto: flickr.com/Gage Skidmore

Komentarze