Rimini: rodzice sprawców napadu na Polaków wydaleni z Włoch

Sąd we Włoszech zdecydował o wydaleniu z kraju dwójki imigrantów z Maroka, rodziców sprawców napadu na Polaków na plaży w Rimini.

O wydaleniu Marokańczyków zdecydował sąd dla nieletnich, ponieważ dwóch spośród czterech ich dzieci, 15 i 17 latek dokonało serii napaści na turystów w Rimini. Wśród ofiar znalazła się młoda Polka wraz ze swoim chłopakiem. Dziewczyna została zgwałcona, a mężczyzna dotkliwie pobity.

Ojciec sprawców przebywa w areszcie domowym –  również był już notowany za kradzież, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, handel narkotykami, posiadanie broni bez zezwolenia oraz złamanie zakazu wjazdu na teren Włoch. Sąd uznał, że mężczyzna nie wywiązuje się ze swych obowiązków rodzicielskich. Jako uzasadnienie wyroku o wydaleniu z kraju podano, że „nakłania dzieci do tego, by nie integrowały się we włoskim społeczeństwie i by nie szanowały wspólnych zasad koegzystencji”. Sąd kierował się „bezpieczeństwem narodowym”.

Matkę dzieci uznano zaś za „agresywną, arogancką i gotową do oddania dzieci opiece społecznej”. Sąd stwierdził, że oboje rodziców są niezdolni do wychowywania dzieci. Jak twierdzą Carabinierzy z miejscowości Vallefoglia gdzie mieszkała rodzina, ich dzieci były głodne i zaniedbane, wielokrotnie zbierali pieniądze by dać im na jedzenie.

Areszt domowy mężczyzny skończy się w kwietniu 2018 roku. Wówczas wraz z małżonką zostaną wydaleni z Republiki Włoskiej.

 

polskieradio.pl/B.A.

Foto: Piiiiiiiiiiiiiiiiiiinna/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons

Komentarze