Świat zachwycony Anitą Włodarczyk

 Zwycięstwo Anity Włodarczyk w finale rzutu młotem na mistrzostwach świata w Londynie wywarło ogromne wrażenie w światowych mediach. „Ona jest nietykalna” – czytamy.

Polka startowała w konkursie z urazem torebki stawowej w palcu. Dlatego nie dominowała od początku, tak jak to przewidywano. W końcu jednak wygrała z samą sobą. W piątej próbie uzyskała 77,90 m. Do upragnionego rekordu świata zabrakło jej sporo, mimo to zdeklasowała rywalki. Trzecie złoto mistrzostw świata Włodarczyk oraz zwycięstwo z tak dużą przewagą nie umknęło uwadze europejskich mediów. „”Anita Włodarczyk potwierdziła dominację. Rekordzistka świata wygrała z kontuzją i wywalczyła piąty złoty medal na imprezie rangi światowej. Sprostała trudnej roli faworytki i sięgnęła po swoje trzecie mistrzostwo świata w rzucie młotem. Rekordzistka świata nie zbliżyła się do swojego życiowego rekordu z sierpnia z zeszłego roku (82,98 m), ale rzut na 77,90 m wystarczył, by w zimnej stolicy Wielkiej Brytanii wygrać 41. finał z rzędu” – możemy przeczytać w serwisie „athleticsweekly.com”.

Podobnie o triumfie Włodarczyk pisze francuskie „L’Equipe”. Dziennikarze tej gazety określają Polkę jako „nietykalną”. Dodają również, że skutecznie obroniła miano najlepszej młociarki świata.
Włodarczyk została również doceniona w relacji Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Zaznaczono, że „pokonała początkowe problemy, pokazała wielki hart ducha i znalazła swój rytm”.

sport.tvn24.pl/M.M
Citizen59/CC3.0/Wikimedia Commons

Komentarze