Szydło: dziękuję za wspólne dwa lata

Premier Beata Szydło podziękowała z okazji drugiej rocznicy desygnowania jej na prezesa rady ministrów. – Dziękuję za wspólne dwa lata; życzliwym za wsparcie, krytykom za motywację – napisała na swoim Twitterze.

Kandydatura Beaty Szydło na premiera została zaakceptowana przez PiS 9 listopada 2015 roku. 12 listopada, na pierwszym posiedzeniu Sejmu, premier Ewa Kopacz podała swój rząd do dymisji. 13 listopada, prezydent Andrzej Duda desygnował Szydło na szefa rządu, który powołano 16 listopada.

18 listopada Szydło wygłosiła expose, podczas którego mówiła o potrzebie zmiany i niedostosowaniu pracy byłego rządu wobec oczekiwaniom Polaków. – Ta ogromna potrzeba jest wynikiem ostatnich lat, kiedy to nastąpiło kompletne rozminięcie się oczekiwań obywateli z działaniem rządzących. I to dziś w tej izbie musimy jasno powiedzieć – zaznaczyła premier.

– Dzisiaj inaugurujemy tydzień, w którym będzie podsumowanie rządów pani premier Beaty Szydło. Jutro jest posiedzenie rządu, po nim wystąpienie pani premier – mówił wicemarszałek Senatu Adam Bielan w poniedziałek na antenie TVN24.

 

tvn24.pl/B.A.

Foto: P. Tracz/Public domain/Wikimedia Commons

Komentarze