The Killers zagrali nową kompozycję podczas swojego koncertu

Amerykańska formacja podczas jednego ze swoich koncertów zaprezentowała nowy utwór „Run For Cover”, który zapowiada ich nowy studyjny album.

Podczas sobotniego koncertu grupa utworzona przez Br andona Flowersa zaprezentowała nową kompozycję „Run For Cover”, któa najprawdopodobniej znajdzie się na ich piątej studyjnej płycie.
Na rynku wydawniczym krążek ukaże się 20 września, a tymczasem w czwartek formacja zaprezentuje pierwszy singiel „The Man”.
Br andon Flowers, wokalista zespołu w rozmowie z miesięcznikiem „Q” zdradził fanom czego spodziewać mogą się po nowej płycie. „Są momenty, które brzmią ciężej niż wszystko, co do tej pory nagraliśmy. Choć wiemy, że nie jesteśmy najciężej grającą kapelą na świecie” – mówił artysta.
Pracę nad nową płytą rozpoczęły się we wrześniu zeszłego roku. Obecnie zespół nagrywa ja w kilku studiach: w Los Angeles, Las Vegas, San Diego oraz Joshua Tree pod okiem producenta Jacknife’a Lee, który w przeszłości współpracował m.in. z R.E.M., U2 czy grupą Editors.
The Killers  to amerykańska formacja pochodząca z Las Vegas, która powstała w 2002 roku i na swoim koncie ma cztery studyjne albumy. Na całym świecie zespół sprzedał 22 miliony egzemplarzy swoich płyt, a największą popularnością cieszył się ich debiutancki krążek zatytułowany „Hot Fuss”,  który został wydany w 2004 roku i zawierał takiego utwory, jak: „Somebody Told Me”, „Mr. Brightside” czy „Smile Like You Mean It”. Dyskografię zamyka płyta „Battle Born”, który ukazała się w 2012 roku. Z kolei rok później ukazała się składanka „Direct Hits” podsumowująca dotychczasową działalność grupy, a w 2016 grupa wypuściła album kompilacyjny „Don’t Waste Your Wishes”, na którym mogliśmy znaleźć wszystkie świąteczne kompozycje, jakie The Killers przez 10 lat stworzyli.

Foto: flickr.com/Pedro Cambra

Komentarze