Tola Szlagowska wraca z nowym materiałem

Artystka znana z zespołu Blog 27 wraca po dłuższej nieobecności. – To, co robiłam jako 13-latka w Blogu 27 było doświadczeniem, które mnie wzmocniło i pokazało, jak dziś robić pewne rzeczy. Moje nowe piosenki niewiele mają wspólnego z tamtym okresem. Właściwie jedynym wspólnym elementem jestem ja – mówi Tola.

W pracy nad premierowym krążkiem młodą wokalistkę wsparli znani muzycy: Lesław Matecki i Kasia Piszek, którzy na co dzień występują z Moniką Brodką oraz Daniel Walczak, producent płyt Dawida Podsiadło i Curly Heads.

– Zaprezentowałam im demo, powiedziałam, jaki mam na to pomysł, oni się zgodzili i włożyli w te kompozycje swoją muzyczną wyobraźnię – wspomina artystka.

– Piosenki powstawały przez ostatnie 4 lata. Część z nich zapisywałam na chusteczkach, inne nagrywałam na telefon. Przyjechały ze mną do Polski i tutaj, dzięki ludziom których spotkałam, nabrały nowego charakteru – mówi Tola.

Tola Szlagowska jest polską wokalistką i kompozytorką, córką perkusisty Jarosława Szlagowskiego. Wraz z Alicją Boratyn tworzyła zespół Blog 27, a w 2008 roku wyjechała do USA, by tam rozpocząć naukę w szkole muzycznej.

polskieradio.pl/wikipedia.org/W.J.

Foto: flickr.com/B27FanAfromentalfan4Life

 

Komentarze