Tusk po Święcie Niepodległości: reputacyjna katastrofa

Ostry komentarz zamieścił na swoim Twitterze Donald Tusk w związku z sobotnim marszem z okazji Dnia Niepodległości. „W dalekiej Azji spotkania z przywódcami USA, Chin, Indii, Kanady, Japonii i ASEAN. W kuluarach także pytania o Polskę w związku z marszem narodowców” – napisał Tusk.

Szczyt Azji Wschodniej, na którym przebywa Szef Rady Europejskiej odbywa się w Manili, stolicy Filipin. Udział w spotkaniu biorą również reprezentanci innych państw jak Australii, Chin, Indii, Japonii, Nowej Zelandii, Korei Południowej, Federacji Rosyjskiej i USA. „W dalekiej Azji spotkania z przywódcami USA, Chin, Indii, Kanady, Japonii i ASEAN. W kuluarach także pytania o Polskę w związku z marszem narodowców. Bez złudzeń: reputacyjna katastrofa. Może nie wszyscy się tym przejmują, ale ja tak” – napisał na Twitterze Tusk.

Wpis Szefa Rady Europejskiej ma związek z sobotnim marszem zorganizowanym przez środowiska narodowe. Niektórzy z manifestujących nieśli transparenty z kontrowersyjnymi hasłami takimi jak: „Biała Europa”, „Wszyscy różni, wszyscy biali”. Jak podał nadinspektor Komendy Głównej Policji Jarosław Szymczyk, w marszu udział wzięło około 60 tys. osób.

 

tvn24.pl/B.A.

Foto: Kancelaria Premiera/CC BY-NC-ND 2.0/flickr.com

Komentarze