Usain Bolt ma swój pomnik. Stanął w Kingston na Jamajce

Sprinter Usain Bolt doczekał się pomnika stworzonego na swoją cześć. Jego złota podobizna ozdobiła teren tuż przy Stadionie Narodowym w Kingston. Miejsce to wiąże się z początkami kariery sportowej Bolta, dlatego jest tak ważne dla jamajskiego lekkoatlety.

Pomnik mierzy 2,5 metra wysokości i został odsłonięty przez premiera kraju, Andrewa Holnessa. Stworzył go artysta Basil Watson. Monument przedstawia sportowca w typowej dla niego pozie. – Nie mam wątpliwości, że to jeden z najwspanialszych momentów mojej kariery – wyznał zawodnik.

Drobek Bolta liczy się w ośmiu tytułach mistrzostw olimpijskich oraz jedenastu w mistrzostwach świata. Pomnik stanął w miejscu, w którym 15-letni sportowiec miał okazję po raz pierwszy zabłysnąć na arenie międzynarodowej.  – Nikt wtedy nie wierzył, że osiągnę aż tyle. Teraz powtarzam młodym ludziom, że absolutnie wszystko jest możliwe, jeżeli się tego chce i ciężko na to pracuje. To wspaniałe uczucie spojrzeć wstecz i zobaczyć, skąd przyszedłem i dokąd dotarłem – mówi sportowiec.

TVN24.pl/A.G.

Foto: Grzegorz Jereczek/CC BY-SA 2.0/Wikimedia Commons

Komentarze