Wielka Brytania: opublikowano listę zaginionych w pożarze

Brytyjski dziennik „The Sun” opublikował listę 65 osób, które uznano za zaginione po wtorkowym pożarze w Londynie. Oficjalny bilans tragedii to 17 zabitych i 37 rannych.

Wśród zaginionych osób jest polska rodzina. Funkcjonariusze twierdzą, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć. Przeszukiwanie Grenfell Tower może potrwać kilka miesięcy.

– Mam nadzieję, że liczba ofiar nie będzie trzycyfrowa – powiedział komendant londyńskiej policji Stuart Cundy. Istnieje prawdopodobieństwo, że niektóre z ofiar nie zostaną zidentyfikowane.

Publiczne śledztwo ws. pożaru zapowiedziała premier Theresa May. Uznała, że ludzie chcą poznać prawdę. – Musimy wiedzieć, co się stało. Jesteśmy to winni ofiarom i ich rodzinom – podkreśliła brytyjska premier.

Pomoc poszkodowanym

W okolicy spalonego budynku zorganizowano lokale zastępcze dla osób, które straciły dach nad głową. Okoliczni mieszkańcy dostarczają pożywienie i ubrania. Skala pomocy przerosła oczekiwania. Dla poszkodowanych mieszkańców organizowane są zbiórki. Portal gofundme.com prowadzi zbiórkę na mieszkającą w Grenfell Tower polsko-brytyjską rodzinę.

polskieradio.pl/W.J.

Foto: Natalie Oxford/CC BY 4.0/Wikimedia Commons

Komentarze