Wzrósł ostateczny bilans trzęsienia ziemi w Meksyku

Ostateczny bilans czwartkowego trzęsienia ziemi, które miało magnitudę 8,2 wzrósł do 65 zabitych w związku z doniesieniami o nowych ofiarach w stanach Chiapas i Oaxaca – podały wczoraj władze. Jednocześnie służby ratownicze poinformowały o dwóch ofiarach huraganu Katia.

W sobotę zakończyło się przeszukiwanie terenu w stanie Oaxaca, w mieście Juchitan. To ono najbardziej ucierpiało podczas kataklizmu.

– Pod zwałami gruzu nie ma już nikogo żywego. Większość tych, którym udało się przeżyć, zostało wydobytych na powierzchnię przez rodziny i sąsiadów – powiedział Roberto Alonso, koordynator grupy zajmującej się poszukiwaniami. Jedyna wątpliwość dotyczy funkcjonariusza policji pod ruinami budynku merostwa w Juchitanie. Jest to obecnie sprawdzane – dodał.

Liczba ofiar podskoczyła z 60 do 65 po znalezieniu trzech ciał w stanie Chiapas i dwóch w mieście Juchitan – wyjaśnił szef meksykańskiej służby ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych, Luis Felipe Puente.

Przypomnijmy, że czwartkowe trzęsienie było silniejsze niż te z 1985 roku. Wtedy kataklizm zniszczył miasto Meksyk oraz zabił tysiące ludzi. Tym razem stolica nie ucierpiała, lecz zakołysały się tam budynki. Spowodowało to przerażenie mieszkańców, którzy gromadzili się na ulicach w obawie przed zawaleniem domów.

onet.pl/M.M
UN Photo/Logan Abassi United Nations Development Programme /CC2.0/Wikimedia Commons

Komentarze