Zmarł Chuck Berry. Miał 90 lat

Nie żyje amerykański pionier rock’n’rolla. Został znaleziony nieprzytomny na terenie swojej posesji. Reanimacja nie powiodła się.

Muzyk był autorem takich przebojów jak „Roll Over Beethoven” czy „Johnny B. Goode”. Jego utwór You Never Can Tell” pojawił się w filmie „Pulp Fiction” w scenie tańca Johna Travolty i Umy Thurman. Przed rozpoczęciem kariery muzycznej był stolarzem, fotografem, dozorcą czy fryzjerem.
W wieku kilkunastu lat został skierowany do poprawczaka za napad z bronią w ręku. Wielokrotnie stawał przed sądem za różnego rodzaju przewinienia, od oskarżenia o czerpanie korzyści z prostytucji, po unikanie płacenia podatków.

Artysta uważany jest za pioniera rock’n’rolla, a jego piosenki były główną inspirację dla zespołów takich jak The Beatles czy The Rolling Stones. Za swój dorobek artystyczny Berry został uhonorowany prestiżową nagrodą muzyczną Grammy. Chuck Berry wydał blisko 20 studyjnych płyt. Artysta przed śmiercia pracował nad nową płytą zatytułowaną „Chuck”. Premiera albumu miała odbyć sie w tym roku, 38 lat po premierze poprzedniego wydawnictwa.
Zmarł w wieku 90 lat.

muzyka.onet.pl/M.M.

Komentarze