„Znicz 2017” – akcja potrwa do czwartku

Policyjna akcja „Znicz 2017” rozpoczęła się od piątku i potrwa do czwartku. Policja, jak co roku, apeluje o bezpieczną jazdę oraz ostrzega przed deszczem oraz deszczem ze śniegiem.

Od zaledwie piątku na polskich drogach zginęło 29 osób oraz doszło do 271 wypadków drogowych. Rannych było 320 osób. Chociaż kierujących pod wpływem alkoholu jest mniej niż rok temu, to liczba zabitych pozostaje taka sama. – Bez zdjęcia nogi z gazu i szukania pieszego, nawet tam, gdzie nie powinien się znaleźć, nie zmniejszymy liczby wypadków śmiertelnych – mówi Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Trzy najważniejsze elementy, które szczególnie odpowiadają za wypadki na polskich drogach to: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Często bardzo mylące jest też jeżdżenie na pamięć – również niebezpieczne dla ruchu drogowego. Policja apeluje o zwracanie uwagi na znaki, tym bardziej, że w najbliższych dniach, organizacja ruchu będzie w wielu miejscach zmieniona.

W akcji „Znicz 2017” bierze udział 5 tys. policjantów.

 

polskieradio.pl/B.A.

Foto: goszka/CC0/pixabay.com

Komentarze